Sigortalı Taşımacılık

Sigortalı Taşımacılık Nakliyat Firmaları Açısından Zorunlu mudur?

Profesyonel Nakliyat firmalarının belki de en önemli özelliği olarak verdikleri sigorta güvencesi gösterilebilir. Nakliyat Firmaları sizleri yormadan, organize bir şekilde eşyalarınızı taşırken aynı zamanda eşyalarınızı garanti altına almak amacıyla sigortalar.

Nakliyat Firmaları için sigortalı taşımacılığı zorunlu kılan herhangi bir kanun söz konusu değildir. Buna rağmen ENES NAKLİYAT olarak eşyalarınızın güvence altında olması amacıyla sigortalı taşımacılık yapmaktayız. Ancak talep ettiğiniz taktirde özellikle şehir içi taşımalarda tavsiye etmememize rağmen sigortasız taşımacılıkta yapmaktayız. Bu durum sizin mali yükünüzü birazda olsa azaltmasına rağmen elbette sigortalı taşımacılık talep etmenizi tavsiye ediyor, olası kazalarda eşyalarınızın güvence altında olmasının menfaatinize olacağınızı düşünüyoruz.

Günümüzde ev eşyaları ucuz olmadığından taşınma sırasında küçük miktarlardan kaçmamalı ve sigortalı taşımacılığı tercih ederek eşyalarınızı ENES NAKLİYAT güvencesinde taşıtmalısınız.

Şehirler Arası Sigortalı Taşımacılık

Şehirlerarası taşınıyorsanız, sigortalı taşımacılık sizin için çok daha fazla önem arz etmektedir. Bazı Nakliyat şirketlerinin şehirlerarası taşımacılıkta sigorta yapmaktan kaçındığını görebilirsiniz. Bu gibi firmalardan uzak durmalısınız. Çünkü şehirlerarası taşımacılık şehir içi taşımacılığa nazaran daha uzun bir süreci, daha büyük bir riski ve Türkiye'de son yıllarda artan yol çalışmaları da düşünüldüğünde eşyalarınız ne kadar iyi paketlenirse paketlensin daha fazla zarar görme olasılığını da beraberinde getirmektedir.Yolların bozuk olması çoğu zaman firmalara da sürpriz olacağından pürüzsüz bir taşımacılığı garanti etmekte zorlaşacaktır. Bu nedenle bilhassa şehirlerarası taşımacılıkta sizlerde en az bizim gibi titiz olmalı ve sigortalı taşımacılığa rağbet etmelisiniz.

 
Nasıl Uygulanır?

ENES NAKLİYAT, sizlerin eşyalarını sigortalayacak ve eşyaların indirilmesi sırasında firmamız çalışanları eşyalarınızı sizlerle birlikte kontrol edeceklerdir. Eşyalarınız arasında hasar görmüş olanlar tespit edilirse, hasar tespit tutanağı tutularak eşyalarınızın maddi değeri karşılanır veya eşyanızın yenisi temin edilir. Böylelikle zararınız telafi edilerek sigortadan faydalanırsınız.

Sizlere hiç bir problem yaşatmamak adına eşyalarınız sigortalansa bile bizler, son derece titiz çalışacak ve zararsız bir taşıma işlemi gerçekleştirmek için elimizden gelenin daima daha iyisini yapmaya gayret göstereceğiz.