Taşınma Sırasında Karşılaşılabilecek Sorunlar ve Zorluklar

Taşınma Sırasında Karşılaşılabilecek Sorunlar ve Zorluklar


Taşınma sırasında birçok zorluk ve aksaklık ile karşılaşabilirsiniz. Bu zorlukları minimuma indirebilmek için önceden tahmin edilebilecek sorunlar için gereken tüm planlamaları yapmanız ve önlemlerinizi almanız gerekir. Tüm planlarınızı kusursuz şekilde yapsanız dahi sürpriz sorunlar her zaman çıkabilir. Kaldı ki taşınırken çıkabilecek istenmeyen sorunların tamamını önceden tahmin edebilmek mümkün olmayacaktır.


Taşınırken dikkat edilmesi gereken en önemli sorunlardan birisi eşyaların zarar görmesidir. Eşyalarınızın sağ sağlim taşınabilmesi için almanız gereken bazı önlemler vardır. Mutlaka çizilebilecek, kırılabilecek veya göçme vb. zararlar görebilecek olan eşyalarınız paketlenmelidir. Paketleme işlemi için kullanılacak malzemelerin dayanıklı olması, koruma sağlaması açısından esastır. Dayanıksız malzemeler eşyalarınızı yeterince koruyamayabilir. Bulunduğunuz ortamda duvar, kapı kenarları, eşikler veya kolonlar gibi evinize ait bölgelerde zarar görebilir. Taşıma sırasında bu gibi istenmeyen durumların yaşanmaması içinde oldukça titiz ve dikkatli çalışılmalıdır.


Tıpkı eşyalarınıza veya evinize zararlar gelebileceği gibi sizlerde zarar görebilirsiniz. Özellikle işinin ehli olmayıpta hangi eşyayı nasıl taşıması, nereden tutması, kapı vb. dar yerlerden nasıl geçirmesi gerektiğini bilmeyenler fiziksel zarar görebilirler. Bunlarında önüne geçebilmek yine tecrübe sahibi kişilerin yardımıyla veya iyi planlamayla olabilir. Eğer eşyalarınızı kendiniz taşımaya karar verdiyseniz, mutlaka ilk yardım malzemelerinizi hazırda bulundurmanız gerekir.


Zamanı doğru ve tasarruflu kullanmalısınız. Havanın aydınlık olduğu zamanlar, karanlık olduğu zamanlara göre elbette eşya taşımak için çok daha uygun ve güvenlidir. Dolayısıyla pakatleme vb. işlemleri taşınmaya başlamadan bir veya bir kaç gün önceden tamamlamalısınız. Eşyalarınızın taşınması vaktinizi oldukça harcayacağından erken saatlerden taşınmaya başlamanız isabetli olacaktır. Eşyalarınızın mevcut haneden çıkarılması gibi götürülebilecek haneye taşınması da düşünüldüğünde, tüm eşyalarınızın 2 kez taşınması söz konusudur. Ayrıca eşyalarınızın bir araç ile taşınacağı saatlerde trafiğin yoğunluğunu tahmin edebilmeniz ve en doğru saat aralıklarını seçmenizde sizlere oldukça zaman kazandırabilir.


Taşınma sırasında beklenmeyen ekonomik sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Hasar gören ve işlevselliğini yitiren bir eşyanızın yenisini almanız gerekebilir. Oysa ENES NAKLİYAT olarak verdiğimiz sigortalı taşımacılık hizmetimiz sayesinde  başta konuşulan fiyat değişiklik göstermeyecektir. Çünkü taşınma sırasında eşyalarınız tarafımızca sigortalanmıştır.


Değerli eşyalarınızı ve belgelerinizi yanınızdan kesinlikle ayırmayın. Taşınma ne kadar planlı yapılırsa yapılsın, karışıklık mutlaka olacaktır. Kullanmanız gereken ilaçlarınızı, kredi kartlarınızı, önemli faturalarınızı, mücevherlerinizi veya kira sözleşmenizi bu karışıklıkta kaybetmemek için yanınızdan ayırmamanız gerekir.


Görüldüğü gibi eşya taşımak oldukça zahmetli ve bazı riskler taşıyan bir işlemdir. 30 yıldan fazla hizmet vermiş olmanın tecrübesiyle tüm bu zorluklardan ve risklerden sizleri emin kılarak büyük bir meşakkatten kurtarıyoruz. Bizimle çalışıyorsanız siz ve eşyalarınız daima güvendedir.